Jezioro Zegrzyńskie - Informacje, ciekawostki

10
05/2015

Jezioro Zegrzyńskie, znane także jako Zalew Zegrzyński (a czasami żartobliwie nazywane Morzem Zegrzyńskim) to powstały w 1963 roku zbiornik retencyjny, który wśród wielu funkcji praktycznych, pełni także rolę akwenu żeglugowego i wypoczynkowego dla mieszkańców Warszawy i okolic, a także wielu przyjezdnych. Zachęcamy do sprawdzania warunków pogodowych, jakie panują na jeziorze w dniu Twojego przyjazdu, ale pamiętaj, że to tylko prognoza. Często jest też tak, że mimo deszczu nad Warszawą nad Jeziorem Zegrzyńskim świeci słońce.

Polecamy: http://www.meteo.pl/ (prognoza dla Nieporętu) oraz np. http://www.windguru.cz/pl

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoje i Twoich załogantów. Jeżeli więc po przyjeździe ocenisz warunki pogodowe na przerastające Twoje możliwości, nie ryzykuj! Porozmawiaj z nami, postaramy się znaleźć rozwiązanie. Jacht jest Twój na cały dzień. Jeżeli w trakcie żeglowania pogoda zacznie się psuć, pamiętaj, że zawsze możesz spłynąć do portu, przeczekać załamanie pogody. Nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, jeśli spóźnisz się z oddaniem jachtu ze względów bezpieczeństwa.

W dni deszczowe polecamy przygotowanie nieprzemakalnej odzieży oraz ubrań na zmianę. Jacht jest wyposażony w szczelne zamykane schowki, gdzie możesz przechować swoje rzeczy. Nie lekceważ też słońca! Pamiętaj o nakryciu głowy oraz kremie z mocnym filtrem. Warto także zabrać ze sobą również butelkę wody.

Pamiętaj, że czarterujesz jacht dla przyjemności i rekreacji, a nie dla walki z żywiołem. Jeśli w trakcie żeglugi warunki zaczną się pogarszać, poszukaj schronienia w najbliższym porcie, przy osłoniętym brzegu lub w ekstremalnych przypadkach w sitowiu. Jeśli warunki nie pozwolą na bezpieczny powrót, daj nam znać. Nikt nie będzie miał do Ciebie żalu o spóźnienie ze względu na trudne warunki. Przypominamy jednocześnie, że warto obserwować pogodę i najlepiej jest spłynąć do portu macierzystego przed jej pogorszeniem.

Jeśli natomiast wiatru będzie za mało i w wyniku błędnych szacunków zabraknie Wam czasu na powrót lub sił na pagajowanie, to możemy Was odholować do portu, jednak w tym przypadku pobierzemy opłatę w wysokości 50zł.