Opinie o Zegrze 360

30
05/2015

Przez ponad miesiąc od rozpoczęcia działalności w Zegrzu Południowym mieliśmy okazję gościć u nas wielu doświadczonych pasjonatów żeglarstwa oraz początkujących, ale pełnych zapału żeglarzy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i pozwalamy sobie opublikowac kilka sformułowanych na forach żeglarskich na nasz temat opinii.

Zapraszamy do lektury, a autorom dziękujemy za miłe słowa.

Mariusz napisał:

Korzystając z zaproszenia Grzegorza i Magdy byliśmy dzisiaj (ja z synem i synową) na drugim dniu żeglarskiego pikniku z okazji otwarcia wypożyczalni sprzętu wodnego Zegrze360.

No więc po kolei:

1. Teren wypożyczalni w dobrym miejscu (u. Warszawska 9C, tuż przed mostem). Dojazd zarówno samochodem jak i miejskim autobusem bez problemu. Miejsca na terenie wypożyczalni dużo i do parkowanie samochodów i do zrobienia grilla, a jak będzie cieplej to i do poopalania się na leżaku/plaży. Jest slip, pomost dla łódek (przy pomoście woda jest wystarczająco głęboka dla opuszczenia miecza i płetwy sterowej) i wygodne zejście do wody z „plaży”. Buduje się już też porządne zaplecze sanitarne. Więc wszystko co trzeba już jest… albo zaraz będzie.

Z okazji pikniku była też fajna atmosfera, miłe żeglarskie pogaduchy i no i oczywiście życzenia powodzenia dla nowej wypożyczalni. Przemoczonych deszczem i trochę „przechłodzonych” żeglarzy Grzegorz i Magda skutecznie rozgrzewali zawartością solidnego i gorącego kociołka… dzięki. :okej:

2. Łódki to Sigmy 600 Club, pachnące jeszcze nowością. Sigma 600 to łódka wygodna i wystarczająca duża (6m x 2.5m) dla 4 osobowej dorosłej załogi. Miejsca w kokpicie jest całkowicie wystarczająco, tym bardziej że w kokpicie nie ma „typowej” skrzynki mieczowej. W części dziobowej jest wielki zamykany schowek, a drugi otwarty „na drobiazgi” jest w stoliku talii grota. Płetwa sterowa jest duża jak na wymiar łódki i daje przyjemne uczcie pełnej kontroli nad łódką. Łódka jest bardzo stabilna, co raczej nie dziwi bo przy masie łódki ok. 400kg, balast i miecz to prawie 200kg. Łódka jest dobrze zrównoważona i na pełnych żaglach nie wykazuje nadmiernej nawietrzności. Osprzęt jest kompletny, przemyślany i wystarczający. Dodatkowo jest roler foka, pasy balstowe… oraz są też trapezy (!), a ponieważ jest i miejsce na genakerbom, to już w niedalekiej przyszłości można spodziewać się na łódkach genakerów, a wtedy zacznie się… super pływanie w ślizgach (!). :)

3. Pogoda była dosyć nędzna, chłodno, siąpiący lub padający na zmianę deszcz i dosyć słaby wiatr, ale spod kolejnych, ciemnych, deszczowych chmur przechodzących nad ZZ potrafiło powiać trochę lepiej, nawet tak do dobrego 3B i takie właśnie „chmurki” ganialiśmy po ZZ, bo przy słabych wiatrach Sigma pływa oczywiście bardzo poprawnie, ale już od 3B Sigma 600 Club płynie po prostu pięknie. Frajda jest duża i ja osobiście (przy swoich „wymiarach”) znalazłem dla siebie łódkę na najbliższe sezony do pływania zarówno relaksującego jak i bardziej sportowego na ZZ, szczególnie, że Grzegorz w sezonie planuje również „regaty po godzinach” w dni robocze, więc pościgach się będzie można nie tylko w weekendy… na GP Warszawy. :)

4. Moim zdaniem Sigma 600 Club to bardzo uniwersalna łódka można na niej wygodnie popływać turystycznie „na luzie” zarówno solo jak i w kilka osób, jak na typowym daysailerze, ale również z przyjemnością można pościgać się bardziej sportowo w regatch na ZZ… a jak już będzie genaker to będzie po prostu super. Takiej łódki na ZZ ewidentnie brakowało i moim zdaniem wypożyczalnia Zegrze360… skazana jest na sukces, czego właścicielom serdecznie po raz kolejny życzę (!) :)

Grzegorz i Magda serdeczne dzięki za miłe spotkanie, no i do rychłego zobaczenia. :)

 

Opinia Roberta:

 

Również skorzystałem z zaproszenia Magdy i Grzegorza i polecam wszystkim Zegrze360. Podpisuję się pod wszystkim, co napisał extant, naprawdę fajne łódki i pięknie się nimi pływa, na korzyść też przemawia dobra lokalizacja - bezpośredni dojazd z Warszawy autobusem 735, tuż przy przystanku, jak stwierdził syn - to miejsce ma potencjał.

 

Marcin swoje odwiedziny podsumował tak:

 

Ostatnio odwiedziłem Grześka w Zegrze360. Byłem ciekawy nowego miejsca i chyba pierwszej wypożyczalni jachtów z nowym sprzętem nad Zalewem. Spotkałem człowieka z pasją i wizją na przyszłość, jachty pachnące nowością, plaże i miejsce do wypoczynku dla tych, którzy chcą dobrze spędzić czas nad wodą. To poprostu dobre miejsce.

 

A Rafał tak zapamiętał wizytę:

Bylismy wczoraj z Dagmara poplywac.
Goraco polecam,oprócz jachtow są fajne łódki wioslowe z mozliwoscia montazu silniczka.
Pozdrawiamy Grzegorza serdecznie i dziekujemy za mile przyjecie
Ps jest dużo miejsca na zaparkowanie.

 

Dziękuję za uwagę i do nastepnego odcinka. Wszystkich, którzy chcą przekonać się o słuszności opinii zapraszamy do naszej wypożyczalni jachtów i łódek w Zegrzu Południowym przy ulicy Warszawskiej 9.

Plaża dla gości Zegrze360
Body: 

Na wszystkich, korzystających z oferty czarteru jachtów w Zegrze360, czeka także plaża, a na niej stoliki, leżaki i gry!